Uzak doğuda giderek yaygınlaşan bir Göğüs Büyütücü krem ortalığı karıştırdı.. Tayland Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Göğüs Büyütücü kremin üreticisi firmanın halkı aldatmaya yönelik girişimde bulunup bulunmadığının araştırıldığını açıkladı. Nation gazetesi, 3 mankenin basın önünde yapılan 15 dakikalık göğüs masajının fotoğraflarını yayımladı.
Mankenlerden Ying, fotoğraf makineleri ve kameralar önünde çıplak çıkmaya utandığını söylerken, ‘’dümdüz olan göğüslerinin 2,5 cm büyüdüğünü'’ anlattı.Ülkede kremle ilgili tartışmanın artmasından sonra Sağlık Bakanlığı, Gıda ve İlaç İdaresi’nin üretici firmayı mercek altına aldığını belirtti.

Göğüs Büyütücü sütyende yasaklanabilir
Bir örgüt de bu gösterinin Tayland kültürü ve kadınlara hakaret olduğunu savundu. Polis yetkilileri ise, ‘’gazetedeki fotoğraflarda mankenlerin göğüs uçlarının kapalı olması nedeniyle, müstehcenlikle ilgili yasaların ihlal edilip edilmediğinin açık olmadığını'’ belirtti. Bu arada
Tayland makamları, iki haftada göğüsleri büyüttüğü, ayrıca yüksek tansiyonu düşürdüğü ve şeker hastalığını tedavi ettiği ileri sürülen bir Göğüs Büyütücü sutyenin satışını da yasaklamayı düşünüyor. Taylandlı yetkililer, bu ürünle halkın kandırıldığını belirtiyor. Estetik cerrahiye düşkünlüğüyle tanınan Taylandlılar, sıklıkla göğüs büyütme operasyonu yaptırıyorlar.

>>>>Haberin Devamı >>>>>

Bayanlar gebelik sürecinden sonra vücut ve cildinde bir takım estetik sıkıntılar yaşayabilir. Bunlar olması gereken ve doğal şeylerdir. Bunun için bir estetik cerrahın kapısını çalmanız yeterlidir.

Hamilelik sonrası yapılabilecek estetik operasyonları şöyle sıralayabiliriz:

- Karın Germe ( Abdominoplasty ) :
Hamilelik ve doğum esnasında oluşan kas gevşemeleri ve fıtıklar oluşabilir, karın bölgenizi tam gevşetip ve tam içinize çektiğinizde gevşeme ölçüsünü görebilirsiniz. Karın bölgesi ameliyatlarında en sık yapılan estetik ameliyat karın germe ameliyatıdır. Bu ameliyatta göbek altındaki cilt ve cilt altı dokusu fazlalığını tamamen çıkartılır ve bu bölgedeki çatlaklar da varsa giderilir.
Göbeği yeni yerine taşıyıp, göbek çukurunu estetik bir şekilde oluşturmak mümkündür.

- Yağ Aldırma ( Liposuction ):
Bu operasyonu ise ideal kilonuza yaklaştığınız zaman yaptırmanız doğru olacaktır. Yağ aldırma işlemini zayıflama olarak algılamamak gerekir.
Yağ aldırma işleminin uygulanabileceği bölgeler ise şöyledir:

Karın-bel-basenler
Bacak iç ve dış yüzleri
Diz kapağı iç kısmı
Ayak bileği
Yüz, boyun, gıdık
Kollar
Göğüs

- Normal doğum yapanlar için Vajina daraltma:
Doğum sırasında olan zorlamalar, gereksiz ve dikkatsizce açılmış olan epizyotomiler ve sonrasında düzgün atılmamış dikişler, doğum sayılarının çok olması, iri bebek dünyaya getirme yada yaşın ilerlemesi ile vajina kaslarının elastikiyetini kaybetmesi vajinanın genişlemesine neden olmaktadır. Bu sorundanda vajina daraltma estetiği ile kurtulabilmeniz mümkündür.

- Cilt bakımı:
Son bir kaç yıldır kırışıklık giderici kremlerdeki gelişmeler hayranlık uyandırıcı ve dermatolog doktorlar bunları kullanmakta. Kırışıklık kremleri Dermato-kozmetik ürünler ise doktorlarda tavsiye ediyor. Eğer cok sigara iciliyorsa ve stress altında iseler anti-oksidan içeren maddeler kullanabilirler veya vitamin zengini kremler kullanabilirler. Burada aslında yapılması gereken belirli maddeleri belirli aralıklarla cilde tatkip etmek ve cilt bakımı yapmak.

Sağlıklı sonuçlar almak için alanında uzman ve güvendiğiniz doktorlara başvurunuz.

>>>>Haberin Devamı >>>>>

İngiltere’de doğumundan bugüne kadar kulaksız olarak yaşayan Joshua Bull, ne duyabiliyor ne de konuşabiliyordu…

Ayrıca estetik olmayan görünümü yüzünden bazen arkadaşları arasında alay konusu oluyordu.

Joshua, Estetik cerrahların taktığı lateksten yapılmış yapay kulaklar sayesinde şimdi hem duyuyor hem de normal bir görünüme sahip.

Doğuştan kulaklarının yeri deriyle kapalı olan Joshua, işitme yolları tıkalı olduğu için duyamıyordu. Annesi Lebley, “Yanında bağırdığım zaman çok hafif ses duyuyor ancak ne söylediğimi anlamıyordu” dedi.

İlk estetik operasyonunu iki yaşında geçiren Joshua Bull, bunu takip eden süre içinde 6 estetik operasyon daha geçirdi. Estetik cerrahlar ve KBB uzmanları, Joshua’nın kulaklarını açıp, işitme organlarını yeniden çalıştırdı. İlk kez kuşların cıvıltısını duyunca çok mutlu olan Joshua, kısa sürede konuşmayı da başardı.

>>>>Haberin Devamı >>>>>

Şimdiki ilginç haberimizde bayanların kalça düşüklüğü ile ilgili..

Memelerin sarkmasını engelleyen ve kadınlar tarafından gelmiş geçmiş en büyük icat olarak kabul edilen sütyenin kalçalar için de olanı yapıldı.

Vatan gazetesindeki habere göre; Japonyada araştırmalar yapan bilim adamları, doğuştan kalkık bir kalçaya sahip olamayan veya popolarında sarkma sorunu çeken kadınlar için “Binikini” yani kalça sütyeni geliştirdi.

30 dolardan satışa çıkan binikini, sutyenin göğüslere yaptığının aynısını kalçalara yapıyor.

Yani destekleyerek kalçaların dik ve sıkı durmaları sağlanmış oluyor..
www.estetikhaber.com

>>>>Haberin Devamı >>>>>

Buradan bir dahiliye uzmanı olarak konuyu bilmeden estetik amaçlı boy uzatmak isteyen arkadaşlara sesleniyorum.Bu yöntem estetik bir yöntem değildir.Bu yöntem tıbbi hastalıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

Doğuştan cüce olanlarda,büyüme hastalığı bulunanlarda,kemik çarpıklığı bulunanlarda uygulanır.Aksi şekilde gelen ve keyfi olarak uzamak isteyenler ise geri çevrilir.Hastaneye hergün sizin gibi onlarca insan geliyor.Biz hasta insanlarla mı uğraşacağız yoksa sizinle mi uğraşacağız? Biz cevap vermekten bıktık,siz saçmalamaktan bıkmadınız.

İnsan vücudunun bir dengesi vardır.10 cm boyunuzu uzatmak demek kalp krizi geçirerek ölmeniz anlamına gelebilir genç yaşta.Çünkü 10 cm daha uzun bir vücud için kalp yetersiz kalabilir.Ciddi hastalıklar ve felç de meydana gelebilir.Zaten bu yüzden ameliyattan önce tıpkı ötenazi gibi hastalara sözleşme imzalattırıyoruz.Hem hastalar hemde birinci dereceden hasta yakınları imzalıyor.Çünkü çok riskli bir ameliyat.

Normal bir insanda kemiklerin ucundaki büyüme hücreleri en geç 20 yaşında kapanır.Bu saatten sonra kendinizi vinçle de çekseniz uzamazsınız sadece sakat kalma riskinizi arttırırsınız.Piysada boy uzatmayı vaad eden ilaçlar,haplar,losyonlar ve otlar falan bunların tamamı şarlatanlıktır.Amaç kısa yoldan para kazanmaktır umut satarak.Böyle saçmalıklara kanmayın.

Kısa boyun bir çaresi olsaydı bilim ve teknolojide çok iler gitmiş Japonlar,kendi kısa boylarına bir çare bulurlardı.Biraz mantıklı olun arkadaş.

Dr. Aybars Akkor ( Dahiliye Uzmanı )

>>>>Haberin Devamı >>>>>

Bayanlarda göğüslerin büyüklüğü, birbiriyle orantılı olup olmaması, iki göğüsün ayrıklığı, çok küçük ya da çok büyük olması özgüveni de önemli ölçüde etkiliyor.

Günümüzde göğüs estetiği alanında en sık yapılan estetik ameliyatlardan bir tanesi de göğüs küçültme ameliyatıdır.

Nitekim estetik açıdan kadını tatmin eden bir göğüs, kadının günlük yaşamdaki hareketlerini, tavrını, konuşmasını, sosyal ilişkilerini ve kıyafet seçimini bile etkileyebiliyor. Büyük ve sarkmış göğüslere sahip kadınlar, yaşları genç bile olsa, dış görüntülerinden utandıkları için çok daha ileri yaşlarda giyebilecekleri bol ve koyu renkleri giysiler seçmek zorunda kalıyor.

Göğüslerin aşırı büyümesinin belli başlı sebepleri arasında şunlar yer alıyor:

1- Aşırı kilo alıp verme sonucunda oluşan büyüme

2- Hormonal aktivitenin fazla olduğu sebepler

3- Genetik yapısal faktörler

4- İlaçlarla olabilen sebepler

5- Gebelik sonrası memelerin büyümesi

6- Emzirme sonucunda memelerin büyümesi ve sarkması

Göğüs dokusundaki bozulmalar, meme dokusunun büyümesi ve sarkmasıyla kendini gösteriyor. Meme ucu da aşağı düşüyor, bunların sarkmasıyla da deri dokusu genişleyip bollaşıyor. Bu durumda meme dokusunun fazlasının alınıp, kalan meme dokusunun toparlanıp göğüs kasının ön kısmına asılmasını içeren bir estetik ameliyat yapılıyor.

Meme ucu aşağı yukarı kaydırılıyor ve olması gerektiği yere taşınarak sabitleniyor. Bollaşan deri dokusunun fazlasını kestiğimiz için bu dokunun kesilip atılmasıyla bir iz oluşuyor.

Eskiden her vakada T şeklinde bir iz oluyordu. Günümüzde sıkça kullandığımız bir başka teknik sayesinde, belli seviyeye kadar sadece göğüs ucundan aşağı doğru uzanan tek bir çizgi ile mümkün olduğu kadar az iz oluşturarak bu estetik ameliyatları yapmaya çalışıyoruz.

Dr. Nuri Soysal

>>>>Haberin Devamı >>>>>