Kuru bir cilde sahip olanlar özellikle yağlı temizleme sütü kullanmalıdırlar. Nemlendirici özelliği yoğun olan kremleri tercih etmelidirler. Peeling yapılacağı zaman ise cildi fazla hırpalamadan hafif peeling yapmaları gerekir.

Bir adet avokadonun kabuklarını soyup bir kabın içinde iyice ezin. İçine bir çay kaşığı dolusu elma sirkesi, bir çay kaşığı dolusu bal, 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir adet çırpılmış yumurta sarısı ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımdan cildinize, boynunuza ve dekolte bölgenize bolca sürüp yarım saat bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

100 gram kırılmış buğdayı krem haline gelecek kadar zeytinyağı katarak mikserde iyice karıştırın ve cildinize uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

100 gram kırılmış buğdayı krem haline gelecek kadar zeytinyağı katarak mikserde iyice karıştırın ve cildinize uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

>>>>Haberin Devamı >>>>>

100 gram badem yağı, 25-30 gr vazelin ve 25-30 gram lanolini cam bir kasenin içine koyup kaynayan su ile dolu ayrı bir kaba yerleştirerek yağları eritin. Daha sonra soğuyuncaya kadar karıştırın. Bir parça pamuk yardımı ile cildinize sürerek temizleyin.

3-4 kaşık kayısı yağı, 1 kaşık tere yağı, 3 kaşık susam yağı ve 1 kaşık arıtılmış suyu iyice karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra pamuk yardımı ile cildinize sürerek temizleyin. (Buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.)

Yarım fincan tatlı badem yağını yarım fincan zeytinyağlı sabun ve yarım çay kaşığı yulaf unu ile birlikte iyice karıştırın. Bu karışımı cam bir kavanozun içine koyup buzdolabında saklayın. Kullanacağınız zaman gerektiği kadar hazırladığınız karışımdan alıp içine bir su bardağı su ile bir avuç ıhlamur katarak kaynatın. Başınızın üzerine bir havlu veya çarşaf örtüp cildinize bu karışımın buharı ile beş dakika kadar buhar banyosu yapın. Biraz zahmetli fakat cildi yumuşacık yapan, derinlemesine temizleyen bir buhar banyosudur.

>>>>Haberin Devamı >>>>>

Bir adet avokadoyu iyice ezin ve içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ile yarım tatlı kaşığı bal ve bir yumurta sarısı ile ekledikten sonra iyice karıştırın.Bir yemek kaşığı zeytinyağı katıp karıştırmaya devam edin. Malzemeler iyice karıştıktan sonra Yüzünüze maske şeklinde sürün. Yaklaşık yarım saat sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Normal Ve Kuru Cilt İçin Maskeler
Bir adet elmanın kabuklarını soyup mikserden geçirin. İçine 1 yemek kaşığı krema ilave edip iyice karıştırın. bu karışımı boynunuza ve yüzünüze sürüp 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Bir kaç uygulamadan sonra cildinizin kadife gibi yumuşacık olduğunu göreceksiniz (Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.)

1 çay kaşığı glikoz, 1 yumurta sarısı, 10cl sirkeyi iyice karıştırdıktan sonra içine krem kıvamına gelecek kadar ayçiçeği yağı katıp karıştırın. Cam bir kavanozun içine koyarak buzdolabında bir gece beklettikten sonra pamuk yardımı ile cildinize yumuşak hareketlerle sürün. ve yarım saat sonra cildinizi yıkayın.

Bir çay bardağı dolusu gülsuyunu hafifçe ısıtın. İçine 25gr süt tozu, 1 tatlı kaşığı çiçek balı ve 30 gr badem yağı ekleyerek iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize iyice yedirdikten sonra yarım saat bekleyip cildinizi ya ıslak mendil ile ya da ılık su ile yıkayın.

2 yemek kaşığı kremanın içine 1 yemek kaşığı çiçek balı ve mayonez kıvamına gelecek kadar ayçiçeği yağı katarak iyice karıştırın. Akşam yatmadan önce cildinize maske şeklinde sürüp yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

2 adet havucun suyunu çıkardıktan sonra içine 1 yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı katıp bir kavanozun içinde iyice çalkaladıktan sonra pamuk yardımı ile karışımı cildinize sürüp 15-20 dakika bekleyin. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Cilt Çatlakları İçin Maske
Bir adet soğanın suyunu çıkarıp içine bir çay kaşığı zambak yağı, bir adet yumurta sarısı ve krem kıvamına gelecek kadar bal katıp yoğurun.Hazırladığınız bu karışımı cildin çatlayan kısımlarına sürün.

Cilt Berraklaştırmak İçin Maske
Bir adet salatalığın kabuklarını soyun. 4 kaşık bakla unu ile birlikte iyice ezin. Daha sonra karışıma içine bir yumurta sarısı iki çorba kaşığı ekşi yoğurt katarak iyice yoğurun. Son olarak bu hamurun içine krem kıvamına gelene kadar lavanta çiçeği suyu ilave edin. Hazırladığınız kremi yumuşak bir fırça ile göz çevresi hariç bütün yüzünüze sürün ve yarım saat bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Cilt Yumuşatıcı ve Nemlendirici
Yarım fincan gül suyunun içine yarım fincandan biraz daha fazla gliserin koyup karıştırın ve bu karışıma batırdığınız pamukla cildinizi silin.

>>>>Haberin Devamı >>>>>

3 yemek kaşığı jojoba yağı
3 yemek kaşığı gül yağı (ya da yağlı ciltler için fındık yağı)
2 damla gül esansı yağı
3 damla lavanta esansı yağı
2 damla sardunya çiçeği esansı yağı
2 damla palmarosa esansı yağı

Bu malzemeleri karıştırın ve damlalık ile alabileceğiniz bir kaba koyduktan sonra temizlediğiniz cildi nemlendirmek için kullanın.

Uyarı: Alerjik reaksiyona karşı herhangi bir karışımı veya malzemeyi cildinize uygulamadan önce küçük bir bölgede denemekte fayda vardır.

>>>>Haberin Devamı >>>>>

Cilt Tazeleyici Maske:Bir fincan elma sirkesinin içine bir fincan su ekleyerek her yüz yıkamadan sonra cildinizi bu su ile durulayın. Derinin doğal asitliğini sağlayarak cilt bakımınızı yapar ve lekelerden kurtulmanıza yardımcı olur.sirkenin içine çok az bir miktar hoş kokulu yağlardan veya esanslardan katabilirsiniz.

Cilt Çatlakları İçin Maske:Bir adet soğanın suyunu çıkarıp içine bir çay kaşığı zambak yağı, bir adet yumurta sarısı ve krem kıvamına gelecek kadar bal katıp yoğurun.Hazırladığınız bu karışımı cildin çatlayan kısımlarına sürün.

Cilt Berraklaştırmak İçin Maske:Bir adet salatalığın kabuklarını soyun. 4 kaşık bakla unu ile birlikte iyice ezin. Daha sonra karışıma içine bir yumurta sarısı iki çorba kaşığı ekşi yoğurt katarak iyice yoğurun. Son olarak bu hamurun içine krem kıvamına gelene kadar lavanta çiçeği suyu ilave edin. Hazırladığınız kremi yumuşak bir fırça ile göz çevresi hariç bütün yüzünüze sürün ve yarım saat bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Cilt Yumuşatıcı ve Nemlendirici:Yarım fincan gül suyunun içine yarım fincandan biraz daha fazla gliserin koyup karıştırın ve bu karışıma batırdığınız pamukla cildinizi silin.

>>>>Haberin Devamı >>>>>