Yaşlanma dudaklarda hem dolgunluk kaybı yaratır hem de şeklini bozar. dudak kenarlarının aşağıya doğru inmesi ve dudak üzerinde kırışıklıklar çıkması en sık görülen bulgular. bunları düzeltmek için iki şeye ihtiyaç var. bi kere dudak kenarlarını biraz yukarı kaldırmak çok iyi sonuç veriyor. bunu ameliyat ile yapabilirsiniz ama sadece tek bir noktaya çok az bir botox yapmak bu sorunu giderebilir. bu bütün ağzın daha yüksekte gözükmesine neden olur ve bu genç gözükmek için olmazsa olmazdır.

dudak üzeri kırışıklıklar için de yine dolgu maddeleri ya da yağ enjeksiyonu çok iyi sonuç verir. kalıcı dolgulardan uzak durmanızı öneririm. böyle bir muize dolgu yok, mevcutlar ilerde size ciddi sorunlar yaratabilir.

>>>>Haberin Devamı >>>>>

İnsan yüzünde estetik yönden göze hoş gelen organlardan biriside dudaktır.Yüz güzelliğinin en önemli tamamlayıcısı olan dudağın da güzel olması yüzün bütün güzelliğini etkiler.Her kadın dolgun bir dudağa sahip olmayı ister.Çünkü dolgun ve diri dudaklar bayanlara güzellik,gençlik, çekicilik,seksilik, kısacası dişilik katar.Dudakların büyüklüğü, dolgunluğu, ince veya kalın olması yüzün diğer organları ile orantılı olmalıdır.Dolgun dudaklar bayanları genç ve güzel gösterirken ince ve gevşek dudaklar yaşlılığı ortaya çıkartır. Dudaklar yüzün estetik görünümünde çok önemli bir yer tutmaktadır.
Dudak kalınlaştırma estetiği, kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokularının veya bazı dolgu maddelerinin dudaklara enjekte edilerek kalınlaştırılması işlemidir.

Dudak estetik ameliyatında dudaklar kalınlaştırılır, konturlar daha belirgin hale getirilir kırışıklıklar azaltılır ve dolgun bir dudak yapısı sağlanır..
dudak estetiği ameliyatlarında kullanılan değişik yöntemler vardır

Dolgu maddeler

Geçici dolgu maddeleri.Sığır derisinden elde edilir Kollajen, asit kullanılır zararsız bir maddedir.deli dana hastalığından sonra neredeyse kullanılmıyor. Yüzdeki kırışıklıkları düzeltmek için de uygulanan Hyalurinik asit en yaygın olarak kullanılan malzemedir. Hyalurinik asit çok basit uygulanır ve hemen normal hayata dönülür.Adı gibi geçici bir dolgudur.6 ay süreyle etkisini gösterir bu süre sonunda etkisini yitirir ve tekrar yapılmak zorunda kalınır

Diğer katı dolgular; Bu tip dolgular enjektörle değil ufak bir ameliyatla yerleştirilen malzemelerdir.
Alloderm 1 yıl süreyle etkisini korur ve insan derisinden elde edildiği için eriyerek kaybolur Gortex Bu dolgu ise sürekli kalıcıdır dudak içerisine küçük kesilerle konulur ve şeklini muhafaza eder. Sakıncası ise zamanla dudağı delerek dışarı çıkabilir.

Hastanın kendi dokuları ile doldurmak

Dudak kalınlaştırma ve dolgunlaştırma hastanın kendi vücudundan alınan dokularla da yapılabilir. Bunlar;

Yağ Hücreleri ve Deri Hücrelerinden çekilerek alınan hücreler dikkatli bir işlemden geçirildikten sonra dudaklara enjekte edilir işlem birkaç defa tekrarlandığında etkili bir dudak kalınlaştırma sağlanabilir. Hiçbir zararı yoktur ve alerji yapmaz İşlem lokal anestezi altında yapılır. Şişlikler birkaç günde geçer. Son derece kolay bir uygulamadır. Fazla dolgunluk gerektiren durumlarda oldukça etkilidir.

>>>>Haberin Devamı >>>>>